ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
Son Konular

Anasayfa > Diğer > Sinan Topçu’dan Beklenen Albüm Hasbihal Çıktı.

Sinan Topçu’dan Beklenen Albüm Hasbihal Çıktı.
Son Güncellenme : 05 Eyl 2016 17:55

Sinan Topçu’dan Beklenen Albüm Hasbihal Çıktı.

Türk Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Sinan Topçu’dan Yeni Albüm.

Hasbihal din ve müzik ekseninde ilâhî zevkleri, manevî coşkuları harekete geçiren ve bu vasıtasıyla dinleyicide estetik bir tesir ve heyecan oluşturan yepyeni bir albüm.

20 Seneden beri Türkiye’de ve Avrupa’da islami düğün organizasyonlarında başarıyla sahne alan Sinan Topçu’nun İlk Albümü Hakk’a Düştü Yönüm Benim’den sonra ikinci albümün hazırlıklarını tamamladı. Topçu’nun “Hasbihal” adını taşıyan Tasavvuf Müziği Albümü bugün itibariyle müzik marketlerde yeni aldı ve dinleyicileriyle buluştu.

Tasavvuf müziği, İslamdaki Tasavvuf felsefesine uygun olarak, eğlendirmek için değil, insanın Allah’a olan kulluğunun farkına varmasını sağlamak için yapılan bir müzik türüdür. Dini duyguların seslendirilmesidir. Tasavvuf müziği ilahidir.

Tasavvuf musikisi nefes ile dokunuş ile ritim ile icra edilir, sonu olmayan sürekli bir kurgu içerisinde örülür. Temel enstrumanlar Ney ve bendirdir. Mevlevi müziği tasavvuf müziğinin temelidir, diyen Sinan Topçu albüm için çok titiz çalıştıklarını ve sonunda böyle güzel bir albüme ulaştıkları için mutlu olduğunu söyledi.

2016 yılının yeni ilahi albümü olarak piyasaya çıkan albüm siz dinleyiciler ile buluştu. Cami musikîsinden ilhamla meydana getirilen albümün içerdiği mesajlarla beraber müzikalitesine de çok dikkat edildi. Toplam 10 eser ve 4 tane de zikir versiyonu olan Hasbihal isimli tasavvuf müziği albümünde Hicaz, Uşşak, Hüseyni ve Nihavend eserlerin yer aldığı albümün başlıca eserleri Allah Adı Uludur, Yar Yüreğim Yar, Ah Nice Bir Uyursun, Buyruğun Tut Rahmanın, Veysel Karani gibi bir birinden güzel ilahilerin yer alıyor.

Sinan Topçu , müzikal eğitimi, geçmişi ve nitelikli donanımıyla biliniyor ve tanınıyor. Ayrıca, özellikle son zamanlara kadar terk edilen “gazel” formunun tekrar gündeme gelmesi için yapılan çalışmaların aranan önemli solistlerinden.

İslami Düğün Organizasyonlarında sahne almaya devam edecek olan Sinan Topçu Bu albüm ile son zamanlarda dünyada ve ülkemizde gerçekleşen tüm olumsuzlukların üstesinden, müziğin ve tasavvufun birleştirici gücüyle gelmeyi amaçlayan Topçu, tüm insanları bu albümdeki evrensel dile kulak vermeye çağırıyor.
Sinan Topçu ile ilgili detaylı bilgiler ve programlarına ulaşmak için www.sinantopcu.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

sinantopcu

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Konular İlginizinizi Çekebilir

En Çok Görüntülenen Videolar

Son Eklenen Videolar

Bu site içerisinde yer alan tüm bilgiler ve medya içerikleri, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin sorumluluğu yazarlarına ait olup, site yönetimine herhangi bir sorumluluk yüklenmemektedir.
Herhangi bir telif hakkı iddanız varsa, site yönetimine bildirmenizi rica ederiz. Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri kaynak göstermek şartıyla kullanabilirsiniz.
İslamsitesi
dini chat
islami sohbetler